YÜZ  VENLERİNDE SKLEROTERAPİ

Özellikle gözlerin altında yeşil renkli geniş venler gözle görülebilir ve yüzde dikkat çekici, hoş olmayan bir görünüm oluşturabilir. Gözün çukuru altında bulunan fasiyal ven ya da diğer küçük venler genişleyerek bu variköz görüntüyü oluşturabilir.  Bu bölgedeki dokuların gözle bir  irtibatı yoktur. Tecrübeli ellerde çok ince iğne uçlarıyla bu damarlara skleroterapi çok başarılı  bir işlemdir.

 

Yüz VarisiGöz Çevresinde Damar Genişlemesi Tedavisi
Lazer ya da radyofrekans bu bölgedeki örümcek ağı şeklindeki telenjektazik venlerde ( gül lekesi veya kılcal damar çatlamaları) başarılı olabilmektedir.  Cerrahi teknikler ise ciddi skar oluşturmaktadır.Göze yakın bu varis benzeri toplar damarın genişlemelerinin tedavisi göze asla zarar vermez, tecrübeli ellerde güvenle kullanılabilir.
Gözün kenarında damarsal genişlemeler genellikle şakaklarda daha az olarak elmacık kemiği ile göz arasında olur. Nerede olduğunun tedavide bir önemi yoktur. Hepsi aynı yöntemlerle tamamen yok edilebilir. Hastalık olarak değerlendirilmez ama varis hastalığında kullanılan yöntemlerle tedavisi yapılır. Sorun göze yakın olsa da gözle ilişkisi yoktur.

Göz Çevresinde Damar Genişlemesi Hangi Bölüme Gider
Göze yakın olsa da göz hastalıkları uzmanının işi değildir, kalp damar cerrahisi uzmanlarının ilgilendiği bir konudur. Hastalık sınıfına sokulmadığı için devlet hastanelerinde ve üniversite hastanelerinde yapılmamaktadır. Daha çok varis tedavisine yoğunlaşmış kliniklerde yapılmaktadır. Çok sık bir uygulama olmadığı için bu konuda tecrübeli cerrah sayısı da azdır. En fazla tedavi yapılan klinik altı şube ile hizmet veren idea kliniktir.

 

Yüz Bölgesinde Kalın Varis için 2 yorum yapılmış


ayşenur
11 Eylül 2018

HOCAM YÜZDE KIRMIZI KILCAL DAMARLAR VAR NEDENİ VARİS OLABİLİRMİ ?

merhaba… evet varis olabilir.muayene olmadan kesin birşey söylemekte doğru olmaz.dilerseniz 0216 357 00 02- 03 numaralardan bilgi alabilirsiniz

şükrü
28 Kasım 2018

merhaba hocam burun bölgemde çok belirgin şekilde kılcal damarlar var .Tedavi edilebilinir mi ?
merhaba.burun bölgesindeki kılcak damar tedavisi yapılmakta kliniklerimizde.dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler


WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz

yeni