İnsanlarımızda hekimlere oluşan güven bazen hata yapılmasına neden olmaktadır. Doktor denince hemen hemen her hastalığa çözüm bulabileceğine inanılan o nedenle her hastalıkta bir çok insanın sağlık ocağına gitmekle yetindiği bilinmektedir. Fakat bazı hastalıklar vardır ki uzmanlık, deneyim ve tecrübe gerektirmektedir. Onlardan biride hiç şüphesiz varis hastalığı öne çıkmaktadır. Toplardamarlarda hayati bir sıkıntı olan varis tedavi edilip, edilemeyecği bile teşhis esnasında dikkat edilmesi gereken kurallar arasında yer almaktadır. Onun için teşhis ve tedavisi için mutlaka bir kalp damar cerrahisi uzmanı tarafından yapılması gerektiğini bilmelisiniz. Bu konuyu özellikle dikkate almanızı öneriyoruz.

Kalp damar cerrahisi de benzer şekilde uzmanların ilgisine göre uygulamada farklılaşmıştır. Koroner damarlar üzerine çalışan olduğu gibi kalp kapakları üzerinde kendini geliştiren de vardır. Bunlar gibi kalp damar cerrahlarının bir kısmı da sadece varis tedavisine odaklanmıştır ve varis konusunda tüm bilgilerle donanmıştır.

Piyasada damar hastalıkları konusunda hiçbir uzmanlık eğitimi almadığı halde varis tedavisi yapmaya çalışan röntgen (radyoloji) uzmanları olsa da varis uzmanı dendiğinde kalp damar cerrahi uzmanlarının varis üzerine çalışanları anlaşılır.

Varis çok çeşidi ve buna bağlı olarak çok farklı tedavi yöntemleri ve teknolojileri olan bir hastalıktır. Hizmet alınacak doktorun bu yöntemler ve teknolojilere sahip olup olmadığı sorgulanmalı ona göre karar verilmelidir. Kapıdan girildiği anda “ameliyat olman gerekir” sözüne hemen inanmamalı ve yüksek teknolojilerin insan sağlığına katkılarından yararlanmalıdır. Yıllarca sadece varis tedavisi yapan bir uzmanın el becerisiyle ara sıra varis tedavisi yapan bir doktorun el becerisinin aynı olması beklenemez.

Diğer taraftan her tedavinin komplikasyonlar olabilmektedir. Tedavi yapan doktor komplikasyonların da tedavisini yapabilecek birikime sahip olmalıdır. Şöyle ki hiç cerrahi eğitimi olmayan bir röntgen uzmanının yaptığı varis tedavisine bağlı bir komplikasyon geliştiğinde bunu ameliyatla çözmesi mümkün değildir. Hasta ne yazık ki ortada kalır, halbuki aynı komplikasyonun konu uzmanı tarafından oluşturulması daha zordur ve böyle bir durumda hastasının sorununu kendi çözebilir.

Varis Uzmanı Hasan Berat CİHAN için 6 yorum yapılmış


malatyalı bir hastanız
23 Ekim 2014

Dr. Hasan Berat beyi Malatya da ki hizmetlerinden dolayı bilen ve bizzat hizmetini almış biri olarak çok memnun olduğumu belirtmek isterim. tabiri caizse adam gibi bir adam ve mesleğinin hakkını veren bir doktordur. kendisine Malatya da ki hizmetlerinden ötürü teşekkür ederim. Hastası olma hakkını kaybetmekten dolayı üzgünüm. Samimiyet ve tevazu örneği olmaktan hiç vazgeçmemesi dileğiyle yolu hep açık olsun.Malatya dan selamlar 🙂 H Y

yardım / zeydbinharise575
27 Şubat 2015

hocam ayaklarımda görsel olarak mevcuttu. 2014 yılı haziran ayında ağrılar başladı temmuz ayında mersin devlet hastanesi kalp damar cerrahiyeye gittim doktor devletin karşılamadığını estetiğe girdiğini söyledi… araştırmalarım doğrultusunda hastalığın durumuna göre 3.000 tl ile 6.000 tl arası tedavisinin yapıldığını öğrendim… Maddi imkanları iyi olan biri değilim, yiyecek ekmeğe muhtaç kadar da değilim, ancak bu meblağlara tedavisinide yaptıramıyorum.. artık oturduğum zamanda kabalarımdan geçen ana damarlar ağrı yapıyor, oturarak çalışmaktayım mecburen dahada ilerleyip ayaklarımdan olursam, ailem ve 2 çocuğum ortada kalır diye korkuyorum… saygılarımı sunuyorum… hayırlı cumalar diliyorum… / Rumuz zeydbinharise575

admin
5 Mart 2015

Rumuz zeydbinharise575: İstanbul yada ankara kliniğimize gelme imkanınız varsa buyrun birde biz görelim. SGK mensubu hastalarımıza %50 indirimli tedavi yapılmaktadır.

Meryem44
3 Aralık 2015

Sevgili HASAN BERAT CİHAN hocam malatyadan varis tedavisi almış şanslı hastalarınızdan biriyim inanın bu fırsatı yakalamaktan son derece mutluyum ve kendimi bu yüzden çok şanslı hissediyorum size teşekkürü ve minneti borç bildim o ağrı ve şişliklerime son verdiniz varis evet bir damar problemi olabilir ama bu hasta bir bayansa bunun pisikolojisinde nasıl bir yıpranma oldugunu söylememe bile gerek yok sizin sayenizde hem sağlığıma hemde özgüvenime yeniden kavuştum gercekten sonsuz teşekkürler

admin
12 Mayıs 2018

Bu güzel yorumunuz içinben teşekkür ederim.
Çoknaziksiniz.

Şenay
4 Aralık 2018

Hamilelikte daha da varis ilerlemesin diye ne yapabilirim?
merhaba.sadece varis çorabı önerebiliriz.hamilelik sonrası tedavi olmasında fayda var.dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler


WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz

yeni