Varis Lahana TedavisiÖncelikle size hastalığı ve nasıl tedavi edildiğini kısaca özetleyim kararı siz verin. Varis hastalığı toplardamar dediğimiz kirli kanı kalbe taşıyan damarlardır. Atardamalara göre farklı kanı aşağıdan yukarı çekmesidir. Yerçekimi gibi bir sorunla başederek ayak uçlarından başlayarak kirli kanı yukarı kalbe taşımaktadır. Bu taşınan kirli kan geri kaçmaması için diz ile bacaklar arasında kapakcıklar mevcuttur. Bir valf gibi düşünebileceğiniz bu kapakcıklar özellikle yüksek basınç ile bozulmaktadır. Bozulan kapakcıklar sonucu kirli kan geri kaçıp birikme ve gölleşme meydana geliyor. Artık o damar işi bitmiş demektir. Tedavisi için kapakcık ameliyatı geliştirildi ama maalesef başarılı olmadı.

Varisli Damar İmha Edilmelidir?
Gerek varis ameliyatı gerekse, ameliyatsız tedavilerin amacı varisli damarı bir şekilde yok etmektir. Varis ameliyatı ile bir kaç noktada yapılan kesi ile varisli damar çıkarılır. Ameliyatsız yöntemlerde ise Lazer ve Radyofrekans yöntemi yüksek (80 – 90 derece) ısı ile cilt üzerinden varisli damarı büzüştürür. Skleroterapi ise özel bir ilacı küçük bir enjektör ile varisli damara enjekte ederek anında yok edicidir.

Lahana Kürü Ne Yapabilir?
Bunu yapan bir prof olmasını insanı hayrete düşürüyor. Bir düşünün hazırlanan lahana kürü varis’i nasıl tedavi edebilir. Hoş lahana kürü ile varis tedavi edilir diyen profesörde çok anlamlı açıklama getiremiyor.

Kesinlikle bilimsel tedavi yöntemleri ile hastalıklı damar alınması yada cilt üzerinden imha edilmesi gerekir. Sakın tedaviden kaçmayın varis ülseri gibi istenmeyen sonuçlar ortaya çıkar.

Yorum yapılmamış


WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz

yeni