Varis neden en sık bacaklarda ortaya çıkar ?

Bacak VarisVarisli hastalarda damarların işleyişi yavaşladığı için kalbe dönmesi gereken kan bacaklarda göllenir. Bacaklar yer çekiminin en kuvvetli olduğu bölgedir. Bu nedenle varis bacaklarda daha sık görülür. Ancak vücudun her bölgesinde varise rastlamak mümkündür.

Tabiî ki bacaklarda daha sık varis görülmesinin asıl nedenlerinden biri de bacaklarda varis oluşumunu engelleyen kapakçıkların görevlerini yapamaz hele gelmesidir.Bu kapakçıkların görevini yapamamasının en önemli sebebi ise hastanın genetik yapısıdır.Vücudun diğer bölgelerinde  (yemek borusu, yumurtalık, yüzdeki kılcal damar çatlamaları) görülen varislerin oluşumunda sebepler daha farklıdır ve bu sebeple daha seyrek görülür.

Neden Bacaklarda Ortaya Çıkar için 2 yorum yapılmış


Tijen Sakaoğlu
27 Kasım 2014

Her iki ayağımda da kılcal damarlarım var. Bunların yanında sadece bir ayağımda iki farklı yerde hafif varislerim var elimle onları hissedebiliyorum. Özellikle Kılcal damarlarımdan çok rahatsızım. Bu yüzden kısa etek giyemiyorum. Eteği ancak kışta ince çorapla giyebiliyorum. Niyetim bunları olursa köpükle yok etmek bu tedavi kaç paradır. Bilgi verirseniz sevinirim.
Prof.dr Hasan berat cihan
İyi geceler. Varislerinizden köpük tedavisiyle ve ardında gerek kalırsa lazer tedavisiyle Yok etmek mümkün.fakat muayene olmadan ücret bilgisi veremiyoruz. Varisin yoğunluğuna yapılacak işleme ve seanslara göre fiyatlar değişmektedir. Ekstra olarak muayenelerimiz ücretsizdir.saygılar sağlıklı günler…

admin
12 Şubat 2015

Tijen: Tedavi fiyatları muayene esnasında varislerinizin durumuna göre belirleniyor.


WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz

yeni