Kılcal damar sorunu kadıni erkek ayırt etmeksizin bir çok kişi de karşılaşılan damar probleminden biridir. Kadınların daha çok bacaklarında ortaya çıkarken, çok alkol kullanan erkeklerin yüzlerinde görülür.

Kılcal damar sorunu ağrı, sızlama ya da benzeri şikayetlerden daha çok kozmetik olarak görüntü çirkinliği yaratmaktadır. Şort, mini etek ya da benzeri giyim tarzı tercih eden kişiler bu konuda oldukça fazla rahatsızlık duyarlar.

Teknolojinin sağlık alanına kattığı yenilikler varis tedavi yöntemlerininde artmasına olanak tanımıştır. Böylece çok daha kolay şekilde hem hastaya hem de tedaviyi uygulayan hekime avantaj sağlamaktadır. Kişiler bu yöntemlerle tedavi olduklarında iş ve güç kaybı yaşamadan gündelik hayatlarına devam edebilirler.

Bu tedavi yöntemlerinin içerisinde kılcal varis tedavisi için son zamanlarda gündeme gelen ve oldukça geliştirilmiş bir teknik ise silgi lazerdir. Kılcal varislerin yok edilmesinde kullanılan ve başarılı olan lazer ile radyo frekans yöntemlerinin yanı sıra silgi lazer yani exotherme lazer kullanımı da çok fazla yaygın olmasa da kullanılmaya başlanmıştır.

Çok pahalı ve bir o kadar da başarılı olan bu cihaz ile yapılan tedaviler de 1mm’e kadar olan tüm kılcallar yarım saniye sürmeden tamamen yok edilebilmektedir.

Diğer yöntemler ile arasında ki fark ise silgi lazer de neredeyse hiç acı veya ağrı hissedilmemesidir. Acı ya da ağrı dışında aynı zamanda cihazın soğutma özelliği bulunduğundan yanık, kızarıklık, leke gibi olumsuzluklarda görülmemektedir.

Ayrıca cihaz ile tedavinizin yapıldığı esnada siz de karşınızda bulunan monitör sayesinde uygulamayı birebir izleyerek, damarların nasıl ve ne kadar hızlı kaybolduğunu gözlemleyebilirsiniz.

1mm boyutundan büyük olan damarların ısı ile kaybolması mümkün olmadığından dolayı etkili olmamaktadır. Bu boyuttaki damarların tedavisinde yine ameliyatsız ve uygun yöntemler tercih etmekteyiz.

Kılcal damar sorunu olan hastalara silgi lazer cihazımızla tedavi imkanı sunmaktayım. Bunun için telefon numaralarımızdan bizi arayarak randevu alabilir muayeneye gelebilirsiniz. 1mm’den küçük boyuttaki kılcal varislerinizi exotherme yani silgi lazer ile, 1’mm den büyük diğer varislerinizi ise daha uygun yöntem olan skleroterapi ve köpük tedavileri ile tedavi edebilmekteyiz.

Varis Tedavisi İçin Silgi Lazer Teknolojisi için 8 yorum yapılmış


onur
3 Ağustos 2018

hocam bacaklarımın üs tarafında ve arka tarafta çok fazla varisim var sizin yöntemleriniz hakkında bilgi alabilir miyim?

Asistan
4 Ağustos 2018

0542 231 2823 veya 0216 357 00 02 nolu hattımızdan alabilirsiniz

kadir
4 Ağustos 2018

deneme yorum

Asistan
4 Ağustos 2018

deneme cevap

Dilek
25 Ekim 2018

Silgi lazerde acı hissediliyor mu. Uyusturuyormusunz
merhaba.uyuşturma yapmıyoruz.dayanılmayacak bir acısı yok.zaten dereceleri var duruma göre azaltıp yükseltebiliniyor.dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

Selen
4 Şubat 2019

Hocam bacaklarımda kılcal damarlar var. silgi lazerde 1 mm demişsiniz. bundan büyük damarlara köpük dışında yaptığınız tedavi nedir. iz kalmasını istemiyorum
merhaba.ilk önce kalın olan varislere köpük tedavisi kalan kılcaşl damarlara lazer tedavisi uyguluyoruz.başka bir tedavi yöntemi uygulamıyorum.
bizim muayenelerimiz ücretsizdir dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

saadet
6 Mart 2019

Doktor Bey yüzdeki kılcal damarlara da silgi lazer uyguluyor musunuz
merhaba.evet uygulanabiliyor.muayenelerimiz ücretsizdir dilerseniz 02163570002-03 05422312823 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

gül
9 Nisan 2019

hocam merhaba varis tedavisi oldum daha önce ayak bileğimde yara oldu bu geçer mi .
MERHABA.MUAYENE OLMADAN BİRŞEY SÖYLEMEK DOĞRU OLMAZ.dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler


WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz

yeni