RADYO FREKANS TEDAVİSİ

Ses dalgaları ile oluşan yüksek ısı enerjisi ile varisli damarların kapatılması yöntemidir. Bacakta genişlemiş ve ileri derecede yetmezlik gelişmiş yüzeyel safen toplar damarına, diz ya da diz altı bölgeden lokal uyuşturma yapılarak ultrasonografi rehberliğinde Radyo Frekans kateteri yerleştirilir. Damar içindeki kateter uzunluğu boyunca, lokal anestezik, adrenalin ve bikarbonat içeren yaklaşık 500-1000 ml serum fizyolojik sıvı cilt altı dokulara ve tedavi edilecek damarın etrafına zerkedilir. Bu işlemden sonra radyo frekans enerjisi verilerek oluşan yüksek ısı ile damar duvarı içeriden yakılarak kateter damardan çıkarılır.

İşlem ameliyathane koşullarında yapılabilir, hastaların tolerans derecesine göre değişmek üzere bazen spinal, genel anestezi ya da hastayı rahatlatmak amacıyla sedasyon sağlayan ilaçların damar yoluyla verilmesi gerekebilir. İşlem süresi deneyimli ellerde 30-40 dk’dır. Ve hastalar genellikle aynı gün taburcu edilirler. Dezavantajları arasında, hastaların işlemden sonra uzun süre uzun süre elastik bandaj ve yüksek basınçlı çorap giyilmesi zorunluluğunun olması ve işlemden sonraki birkaç ay sonra bacağın ön ve arka kısmında kalan varisli damarlar için tekrar köpük tedavisi ya da skleroterapi gereksiniminin olması dolayısıyla tedavi maliyetinin ve süresinin uzun olması sayılabilir.

Radyo frekans varis tedavisi bir diğer kullanıldığı varis tipiysa kılcal damar çatlamalarıdır,telenjiektazi denilen bu kılcal damarlar 1-2 seansta tamamen yok edilebilmektedir.Bu tedavi seçeneği ayrı bir sayfada incelenecektir. http://www.varisistanbul.com/radyofrekans-tedavisi.html

 

Radyo Frekansla Varis Tedavi için 7 yorum yapılmış


tuğba
30 Ağustos 2018

hocam radyo frekansla yüzümdeki kılcal varisler kesin faydesini görebileceğim mi?

merhaba.evet kesin çözümdür.bazı durumlarda ikinci üçüncü seans yapılabilir.

harun
19 Eylül 2018

merhaba hocam eşim 4 aylık hamile radyofrekans sistemi ile varislerinden tedavi olsa bebeğe zararı olurmu

Asistan
21 Eylül 2018

hamilelikte hiçbir işlem yapmıyoruz olabilme ihtimaline karşılık yapılmaması gerektiğini düşünüyoruz

emin
22 Eylül 2018

hocam radyofrekans sistemi ile küçük kılcal damarlar yok oluyormu
merhaba.evet kılcal damarları radyofrekansla yok etmek mümkün.dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz muayene için randevu alabilir veya daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

reyhan
26 Eylül 2018

merhaba hocam ben gaziantep’de yaşıyorum köpük tedavisini kimlere uyguluyorsunuz, radyofrekans sistemini hangi tür hastalara uyguluyorsunuz ?
Varislerinizin tedavi ücretini net verebilmemiz için ayrintili fotograflar göndermeli veya muayeneye gelmelisiniz. Kliniklerimizde genisligi 0.1 mm-25 mm arasindaki tüm varisleri (uzunlugu ve yayginligi ne kadar olursa olsun) yeni nesil ameliyatsiz yöntemler lazer, mikro skleroterapi, radyofrekans, likit skleroterapi, köpük tedavisiyle ayaktan veya çagdas ameliyatlar olan EVLA, EVRFA, yapistirma yöntemleri ile tedavi ediyoruz. Tedavi varisin yayginligina göre 1-4 seans sürebilir ancak ücret seansa bagli degildir, bir defa ücret ödersiniz. 15-20 dakika süren seans sonrasi isinize dönebiliyorsunuz. Tedavi ücreti varisin yayginligina ve kullanilan teknolojiye göre 400-8000 TL arasinda degisiyor. SGK li hastalara % 50 indirim uygulanir. Varisinizin tipi, yayginligi ve kullanilacak teknolojilere (lazer-Radyo Frekans) göre bu 400 – 4000 TL araliginda degisen bir miktarda ücret ödüyorsunuz. Ödediginiz bu ücret karsiliginda 1 yil boyunca garanti altinda oluyorsunuz

daha detaylı bilgi almak veya ücretsiz muayeneden faydalanmak için 02163570002-03 numaralardan bilgi alabilirsiniz.

hazer
13 Ekim 2018

merhaba hocam annem uzun dönem dır . Varis sorunu yaşıyor bacaklarında yaralar oluşmaya başladı tedavisi nasıl oluyor ? yaralar geçiyor mu ?
merhaba…köpük tedavisi uyguluyoruz biz.eğer varisten dolayı bir yara var ise yaralar kapanır iyileşir..dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

ekrem
25 Ekim 2018

merhaba hocam yurt dışında yaşıyorum . Türkiye geldiğimde tedavi olamak istiyorum kaç seans sürmek de tedaviler geri dönüş yapacağım için ?
merhaba.varislerin yoğunluğuna göre değişir kaç seans uygulanacağı.dilerseniz 0542 231 28 25 numaradan whatsapp dan resmini yollayın değerlendirelim.


WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz

yeni