Gelişen teknoloji ile çağımızın en önemli sağlık sorunlarından biri haline gelen Hemanjiom ameliyatsız tedavi olanakları geliştirilmiştir. Bu kapsamda uygulaması başarılı olarak devam eden Lazerle Hemanjiom Tedavisi bulunmaktadır. Tabii tüm vakalarda uygulanmasada yüzeyel derin olmayan hemanjiomlarda yüksek ısı ile hemanjiomlu bölgeyi tahrip etmeyi amaçlamaktadır.

Hemanjiom lazer

Bir çok alanda etkinliği kanıtlanmış olan lazer hemanjiom tedavisinde de ciddi çözüm olmaktadır. Filtrelerle sınırları belirlenmiş yüksek ısı taşıyan ışığın hemanjioma uygulanması şeklinde yapılan bir tedavi yöntemidir.Daha çok yüzeyel olgularda yani derinliği çok fazla olmayan vakarlın tedavinde tercih edilir.

Lazerle hemanjiom tedavisi seanslar halinde uygulanır inatçı vakalarda 10-15 seans sürerken abartılı olmayan damarsal sorunlarda daha erken tedavi sağlanabilir. Vücudun her yerinde görülebilen şarap lekesi (port wien stein), gül lekesi (siper hemangioma), vücuttaki küçük kırmızı benlerin tedavisinde başarıyla kullanılabilir.

Dev kitlesel olgularda tek başına bu yöntem yetersiz kalmaktadır bu durumda kombine tedaviler uygulanır. Ek olarak skleroterapi, köpük tedavisi gibi yöntemlerlerle dev hemanjiomlar da tedavi edilebilir. Lazerin ucunun girebildiği tüm vücut alanlarında kullanılabilir.

Damar benlerinin tümü ameliyatsız yöntemlerle tedavi edilebilir.Lazele tedavi tek başına bir çok vakada kullanılabilse de kabarık damar benlerinde diğer yöntemlerle birlikte kullanılır. Tüm bunlar göz önüne alındığında hemanjiom tedavisi bu konuda tüm teknoloji ve yöntemlere sahip kliniklerce ve bu konuda tecrübeli ekiple yapılmalıdır sadece lazer kullanılan bir merkezde sonuca gidilebilmesi oldukça zordur.

https://www.ideaklinik.com/hemanjiom-damar-beni.html

http://www.hemanjiomtedavisi.com

http://www.damarbeni.com

Lazerle Hemanjiom Tedavi için 2 yorum yapılmış


Ali
19 Mart 2015

Merhabalar hocam benim yeni doğan oğlumda şuan hemenjioma var.doğduğunda hiç gözükmüyordu şuan baş parmağımızın tırnağı kadar büyük ve deri altındada var galiba şuan oğlum iki ay beş günlük hemenjioma sol memesinin üç parmak altında ve o baya kabardı onun izasından üç parmak sağında toplu iğne başı kadar birdaha çıktı ve onunda sağında yeni bir tanedaha doktorlara gidiyoruzkorkmayın diyorlar ama biz baya bir endişeliyiz es son doktorda sol omuz üstü boyna yakın bölümde gördük dışı çürük gibi içe doğru beze gibi. Internetten size sormak istiyordum size nasıl ulaşabiliriz?

admin
20 Temmuz 2015

Ali bey merhaba hemanjiom tedavisi için Şişli kliniğimizde Doç. Dr. Onur GÜRER’e 0212 246 10 04 numaralı telefondan ulaşınız.


WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz

yeni