En küçük varis türü olan kılcal venler özellikle bacaklarda baldır ve diz arkası kısımlarında görülür. Etek giyen kadınların kabusu haline gelen kılcal varisler tedavi edilmediği sürece ilerler ve yaygınlaşır. Kötü görünüm yanısıra sızlanma ve ilerleyen süreçte kılcal damar çatlamasına neden olmakta olup, bacak kanaması kaçınılmazdır. Tedavisi ameliyatsız yöntemlerle sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede yapılmaktadır.

Kılcal Varis Tedavisi

Kılcal Varis Neden Olur?
İnsanlarda görülen en küçük varis tipi olan kılcal damarlar neden olduğu tam olarak saptanmış bir durum değildir. Fakat üzerinde durulan neden ise genetik, mesleki ve yaşam biçimi ile alakalıdır.

Kılcal Varis Belirtileri Nelerdir?
Hastadan hastaya değişen şekillerde olup, ilk etapta gözle görünmeyecek kadar küçüktür. Ancak ilerlemesi halinde daha koyu renge bürüneceği için farkedilme olasılığı olur. Bu aşamaya gelen hastaların ayaklarında özellikle sızlanma en çok görülen belirtiler arasındır.

Kılcal Damar Çatlaması Olur
Diğer venler gibi mutlaka tedavi edilmesi gereken bir hastalık olup, tedavi edilmemesi halinde ise kılcal damar çatlamaları ve kanamalar meydana gelmektedir.

Bacak ve Yüz Bölgesinde Görülür
Vücudun her yerinde bulunan kılcal damarlar özellikle yiz bölgesi ve bacaklarda soruna neden olur. Diz arkası ve baldırlarda çok sık ve yaygın kılcal varisler görülür. Her ikisi farklı nedenlerden ortaya çıkmaktadır. Bacaklarda görülüş nedeni yukarda yer almakta olup, yüz bölgesinde görülen kılcal varisler ise özellikle sıcak ve güneşte fazla kalanlar ile alkol tüketimi fazla olan kişilerde görülür.

Kılcal Damar Tedavisi Nasıl Yapılır?
Diğer varis problemleri ile ameliyatsız tedavi edilebilen kılcal varisler içinde 3 farklı tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bunlar lazer, (daha fazla seans gerekebilir) Köpük yada skleroterapi (1mm ve daha küçük varislerde uygulanamaz) Radyo Frekans işte kılcal varis tedavisinde en başarılı yöntem aşağıda detaylarını görüp, nasıl yapıldığını hazırladığımız video’dan izleyelim.

Radyo Frekans Kılcal Varis Tedavisi
Lazer’in gelişmiş şekli olan Radyo Frekans RF olarakta bilinir özellikle kılcal ve orta boy venlerin tedavisinde uygulanıp, kılcal venlerde tek seans yeterli gelmektedir. Kıldan bile ince bir ucu olup, bu uçla varislere girilerek radyo dalgası verilmektedir. Anında sorunlu damaların tahrip olduğunu görürsünüz. İmha olan kılcal damarlar vücut tarafından emilerek yok edilir.

http://www.varisistanbul.com/radyofrekans-tedavisi.html

 

Kılcal Varis Tedavisi Radyo Frekans için 11 yorum yapılmış


aleyna topaç
1 Haziran 2018

hocam merhaba bacaklarımın bazı bölgelerinde kılcallarım oluştu ve beni rahatsız ediyor tedavisini araştırdım sizinle görüşmek istiyorum en kısa zamanda.

admin
1 Haziran 2018

merhaba;Köpük tedavisi, radyofrekans ve lazee tedavileri uyguluyoruz..Beklerim Kadıköye..

admin
7 Temmuz 2018

Kadıköy deki kliniğimize gelirseniz sizi varislerinizden kurtarabilirim..

gül
14 Temmuz 2018

hocam kılcal damar varisleri var tedavi yaptırmak istiyorum. uyguladığınız tedavinin kesinlik bir durumu varmı?

admin
20 Temmuz 2018

Mikro köpük ve lazer tedavisi ile hepsinden
Kurtulursunuz.
Saygılar

levent
16 Temmuz 2018

hocam kılcal varislerim vardı daha çok ortaya çıkmaya başladı sizce tedavi olsam kalıcı olarak geçermi?

admin
20 Temmuz 2018

Merhaba
Kılcal varisler başladımı durmaz yayılarak
Artar.. hepsini yok ederiz merak etmeyin.
Saygılar

Anonim
23 Kasım 2018

Doktor bey daha önce size tedavi olan yakınım var. Çok memnun kalmış. Sizi önerdi. Benim ona göre çok daha yoğun. Köpükle kurtulurmuyum bende bu hastalıkla
merhaba.ameliyatsız köpükle tedavi yapmak mümkün tabiki.yinede muayene olmadan kesin bir şey söylemek doğru olmaz.dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

Işıl
8 Şubat 2019

Hocam bacaklarımda birkaç yerde kılcal damar var. ama beni asıl rahatsız eden ağrı . kılcal varis ağrı yapar mı
merhaba.evet kılcallarda ağrı yapabilir.bizim muayenelerimiz ücretsizdir dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

Suzan
15 Şubat 2019

Hocam dekolte bölgemde kılcal damarlar var bunların tedavisini yapabiliyor musunuz
merhaba.evet tedavisi mümkün yapılıyor.bizim muayenelerimiz ücretsizdir dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

esin
26 Mart 2019

hocam merhaba kılcal damarlarda tedavi edildikten sonra tekrar etme olasılığı % kaç acaba ?
MERHABA.YAŞAM KALİTENİZE VE RİSK FAKTÖRLERİNE GÖRE DEĞİŞİR.dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler


WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz

yeni