En küçük varis türü olan kılcal venler özellikle bacaklarda baldır ve diz arkası kısımlarında görülür. Etek giyen kadınların kabusu haline gelen kılcal varisler tedavi edilmediği sürece ilerler ve yaygınlaşır. Kötü görünüm yanısıra sızlanma ve ilerleyen süreçte kılcal damar çatlamasına neden olmakta olup, bacak kanaması kaçınılmazdır. Tedavisi ameliyatsız yöntemlerle sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede yapılmaktadır.

Kılcal Varis Tedavisi

Kılcal Varis Neden Olur?
İnsanlarda görülen en küçük varis tipi olan kılcal damarlar neden olduğu tam olarak saptanmış bir durum değildir. Fakat üzerinde durulan neden ise genetik, mesleki ve yaşam biçimi ile alakalıdır.

Kılcal Varis Belirtileri Nelerdir?
Hastadan hastaya değişen şekillerde olup, ilk etapta gözle görünmeyecek kadar küçüktür. Ancak ilerlemesi halinde daha koyu renge bürüneceği için farkedilme olasılığı olur. Bu aşamaya gelen hastaların ayaklarında özellikle sızlanma en çok görülen belirtiler arasındır.

Kılcal Damar Çatlaması Olur
Diğer venler gibi mutlaka tedavi edilmesi gereken bir hastalık olup, tedavi edilmemesi halinde ise kılcal damar çatlamaları ve kanamalar meydana gelmektedir.

Bacak ve Yüz Bölgesinde Görülür
Vücudun her yerinde bulunan kılcal damarlar özellikle yiz bölgesi ve bacaklarda soruna neden olur. Diz arkası ve baldırlarda çok sık ve yaygın kılcal varisler görülür. Her ikisi farklı nedenlerden ortaya çıkmaktadır. Bacaklarda görülüş nedeni yukarda yer almakta olup, yüz bölgesinde görülen kılcal varisler ise özellikle sıcak ve güneşte fazla kalanlar ile alkol tüketimi fazla olan kişilerde görülür.

Kılcal Damar Tedavisi Nasıl Yapılır?
Diğer varis problemleri ile ameliyatsız tedavi edilebilen kılcal varisler içinde 3 farklı tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bunlar lazer, (daha fazla seans gerekebilir) Köpük yada skleroterapi (1mm ve daha küçük varislerde uygulanamaz) Radyo Frekans işte kılcal varis tedavisinde en başarılı yöntem aşağıda detaylarını görüp, nasıl yapıldığını hazırladığımız video’dan izleyelim.

Radyo Frekans Kılcal Varis Tedavisi
Lazer’in gelişmiş şekli olan Radyo Frekans RF olarakta bilinir özellikle kılcal ve orta boy venlerin tedavisinde uygulanıp, kılcal venlerde tek seans yeterli gelmektedir. Kıldan bile ince bir ucu olup, bu uçla varislere girilerek radyo dalgası verilmektedir. Anında sorunlu damaların tahrip olduğunu görürsünüz. İmha olan kılcal damarlar vücut tarafından emilerek yok edilir.

http://www.varisistanbul.com/radyofrekans-tedavisi.html

 

Kılcal Varis Tedavisi Radyo Frekans için 16 yorum yapılmış


ilknur
15 Şubat 2018

hocam bacaklarımın üst bölgesinde eskiden hiç kılcal damarlarım yoktu özellikle sol bacağımın üstünde fazla olmaya başlamış yürümeyi seviyorum hareketli bir insanım onun etkisi var mıdır?
prof.dr hasan berat cihan
bisiklet yüzme ve yürüyüş varis oluşumunu aza indiren en faydalı sporlardır.fakat yapılan sporlar varisleri yok etmez.

fatma nur
27 Şubat 2018

19 yaşındayım ve kılcal damarlarım çıkmaya başladı neden oluyor bu yaşta çıkması normal mi ?

admin
2 Mart 2018

Kılcal varisler genç yaşlarda da oluşabilir,
En önemli faktör yaşam tarzı ve genetik faktörlerdir..
Saygılar

azra
3 Mart 2018

hocam kılcal varisler için yapılan radyo frekansın bir yan etkisi var mı

admin
7 Mart 2018

Doğal olarak Minik kabuklanma ve geç iyileşen lekeler olabilir

ayşenur
9 Mart 2018

hocam yanaklarımda ve burnumun kenarlarında kılcal damarlar var. bunları tedavi ettirmek istiyorum. ücret bilgisini nasıl alabilirim

admin
9 Mart 2018

800-1000 TL arasında bir ücret ödersiniz..

aynur
13 Mart 2018

hocam merhaba karın bölgemde bi kaç tane kılcal damar var görsel olarak rahatsız ediyor beni.

admin
16 Mart 2018

Merhaba onları kolayca yok ederiz.
Saygılar

hülya
15 Mart 2018

hocam merhaba teyzemin göbek kısmında gözle görülen az kılcal damarları var yazın çok rahatsız olduğu için tedavi olmak istiyor ama tekrar etme olasılığı var mı ?

admin
16 Mart 2018

Tedavi ederim. Yapılan yerlerde yeniden oluşmaz.
Saygılar

aysun
22 Mart 2018

hocam merhaba ayak bileklerim varis var çok değil ücreti ne olur ?
prof.dr hasan berat cihan
merhabalar varisinizin yoğunluğuna göre değişiyor fiyatlar.muayene olmadan bir şey söyleyemeyiz

ezgi
31 Mart 2018

hocam ayak bileğimin yanlarında kılcallarım var oldukça rahatsız edici yazın tedavi ettirirsem eğer zararı olur mu güneşin tatile gidebilir miyim.

admin
3 Nisan 2018

Yazın güneşte çok kalıyorsanız bu aylarda
Ya da sonbaharda tedavi olmalısınız.

özlem
2 Nisan 2018

hocam merhaba bacaklarımda kılcal damar oluştu bazı yerlerde ağ gibi oldu.

admin
3 Nisan 2018

Köpük tedavisi, skleroterapi ve lazer tedavisi kombinasyonuyla varislerinizden kurtulabilirsiniz..