Bazı insanlar sağlığına son derece önem verip, hastalıklara karşı koruyucu önlemler almaktadır. Bazı hastalıklarda vardırki ne kadar önlem alsanızda kaçınılmaz hale gelebilir. Hemanjiom ise neden olduğu tam olarak bilinmemesi nedeniyle korunma amaçlı alabileceğiniz hiç bir önlem alma imkanınız yoktur. Hamilelik döneminde anne karnında oluşan hemanjiom vakası bebeğin dünyaya gelmesi ile ortaya çıkmış olur. Bu noktadan sonra yapılması gereken hemanjiom takibi olacaktır. Damar beni neden olur konulu yazımızda özellikle anne babaları yakından ilgilendiren detaylar bulunmaktadır.

Ellerde hemanjiom

Bebeklerde doğuştan görülen bir tür damarsal hastalıktır. Bu nedenle doğum yapacak anne babalar mutlaka damar beni hastalığı hakkında bilgi edinmeler, hastalığı ve belirtilerini yakından tanıyıp, bebeklerin dünyaya gelmesinden sonra hemanjiom olup olmadıklarına dikkat etmeleri oldukça önem arz etmektedir.

Araştırma yaptığınızda genelde yüz kısmında olan imajları görmüssünüzdür. Fakat bir tür damarsal sorun olan hemanjiom vücudumuzda damar olan her yerde görülebilir. El, ayak, kalça, göz, dil hatta iç organlarımızdan birisi olan Karaciğerde bile hemanjiom vakası bazı hastalıkların teşhisi için yapılan görüntüleme işlemlerinde rastgele tespit edilir. O nedenle aileler bebeklerinin tüm vücudunu inceleyerek hemanjiom olup, olmadığını kontrol etmemelidir.

Kırmızı bir nokta şeklinde ortaya çıkan damar beni büyüme aşamasına girdiğinde portakal büyüklüğüne ulaşabilir. Anne babalar çocuklarında kırmızı ben görmeleri halinde onu takibe altına almalı büyüme olup olmadığını takip etmelidir. Büyüme olmuyorsa çok tehlike arz etmeyip kendiliğinden kaybolma ihtimali bulunuyor.

Ailleler bebeklerindeki vakayı sürekli takip ettiklerinde büyüme olup olmadığını görürler. Bunun en kolay yolu 10 – 15 günde fotoğrafını çekip karşılaştırmaktır. Büyüme sürecine giren damar beni büyük bir tehlikenin habercisi olup, büyüme konusunda sınır tanımadan devam etmektedir. Öylesi yüz kısmında ortaya çıkan bir hemanjiom yüz kısmını tamamen kaplayıp gözleri kör edebilir. O nedenle büyüme sürecine girdiğini anladığınız hemanjiom için hemen tedavi süreci başlamalıdır.

İstanbul’da hemanjiom tedavisi konusunda başarını kanıtlamış olan Idea klinik Op. Dr. Mustafa BOLAT yönetiminde ücretsiz teşhis ve muayene imkanı sunmaktadır. Bebeklerinizde hemanjiom olmasından şüpheleniyorsanız hiç çekinmeden merkezimize getirerek ücretsiz olarak muayene ve teşhisini sağlayabilirsiniz. Bu imkanı tüm ailelere tavsiye ediyoruz.

https://www.ideaklinik.com/hemanjiom-damar-beni.html

https://www.hemanjiomtedavisi.com
http://www.damarbeni.com

Damar beni neden olur? için 2 yorum yapılmış


gözde
21 Mayıs 2018

hocam göbeğimde bir tane damar beni var bugüne kadar rahatsız etmiyordu ama bu sıralar gözüme batmaya başladı . aldırmak istiyorum ama zararı olur mu.

Asistan
6 Ağustos 2018

0532 463 9682 veya 0212 246 10 04 burdan ulaşabilirsiniz