Bazı insanlar sağlığına son derece önem verip, hastalıklara karşı koruyucu önlemler almaktadır. Bazı hastalıklarda vardırki ne kadar önlem alsanızda kaçınılmaz hale gelebilir. Hemanjiom ise neden olduğu tam olarak bilinmemesi nedeniyle korunma amaçlı alabileceğiniz hiç bir önlem alma imkanınız yoktur. Hamilelik döneminde anne karnında oluşan hemanjiom vakası bebeğin dünyaya gelmesi ile ortaya çıkmış olur. Bu noktadan sonra yapılması gereken hemanjiom takibi olacaktır. Damar beni neden olur konulu yazımızda özellikle anne babaları yakından ilgilendiren detaylar bulunmaktadır.

Ellerde hemanjiom

Bebeklerde doğuştan görülen bir tür damarsal hastalıktır. Bu nedenle doğum yapacak anne babalar mutlaka damar beni hastalığı hakkında bilgi edinmeler, hastalığı ve belirtilerini yakından tanıyıp, bebeklerin dünyaya gelmesinden sonra hemanjiom olup olmadıklarına dikkat etmeleri oldukça önem arz etmektedir.

Araştırma yaptığınızda genelde yüz kısmında olan imajları görmüssünüzdür. Fakat bir tür damarsal sorun olan hemanjiom vücudumuzda damar olan her yerde görülebilir. El, ayak, kalça, göz, dil hatta iç organlarımızdan birisi olan Karaciğerde bile hemanjiom vakası bazı hastalıkların teşhisi için yapılan görüntüleme işlemlerinde rastgele tespit edilir. O nedenle aileler bebeklerinin tüm vücudunu inceleyerek hemanjiom olup, olmadığını kontrol etmemelidir.

Kırmızı bir nokta şeklinde ortaya çıkan damar beni büyüme aşamasına girdiğinde portakal büyüklüğüne ulaşabilir. Anne babalar çocuklarında kırmızı ben görmeleri halinde onu takibe altına almalı büyüme olup olmadığını takip etmelidir. Büyüme olmuyorsa çok tehlike arz etmeyip kendiliğinden kaybolma ihtimali bulunuyor.

Ailleler bebeklerindeki vakayı sürekli takip ettiklerinde büyüme olup olmadığını görürler. Bunun en kolay yolu 10 – 15 günde fotoğrafını çekip karşılaştırmaktır. Büyüme sürecine giren damar beni büyük bir tehlikenin habercisi olup, büyüme konusunda sınır tanımadan devam etmektedir. Öylesi yüz kısmında ortaya çıkan bir hemanjiom yüz kısmını tamamen kaplayıp gözleri kör edebilir. O nedenle büyüme sürecine girdiğini anladığınız hemanjiom için hemen tedavi süreci başlamalıdır.

İstanbul’da hemanjiom tedavisi konusunda başarını kanıtlamış olan Idea klinik Op. Dr. Mustafa BOLAT yönetiminde ücretsiz teşhis ve muayene imkanı sunmaktadır. Bebeklerinizde hemanjiom olmasından şüpheleniyorsanız hiç çekinmeden merkezimize getirerek ücretsiz olarak muayene ve teşhisini sağlayabilirsiniz. Bu imkanı tüm ailelere tavsiye ediyoruz.

https://www.ideaklinik.com/hemanjiom-hastaligi.html
http://www.hemanjiomtedavisi.com
http://www.damarbeni.com

Damar beni neden olur? için 18 yorum yapılmış


Konul
31 Temmuz 2015

Salam doktor.men azerbaycandan yaziram.menim oqlumun 10 yasi var.qara ciyerini uziye saldirdim.mene qara ciyerinde hemongiomaya olduqundan subhelende ve dediler kt saldirim.adenoma da ol biler.sizin meslehetinize boyuk ehtiyacim var.her il saldirmisam amma bele bir sey olduqunu demeyibler.onceden tesekkur ederim

admin
29 Ekim 2015

Konul: Arayın görüşelim 0212 246 10 04

Serdar telli
26 Ağustos 2016

Slm sayın Dr 3 yasında kizimda dudak bölümünde hemenjio bulunmakta ve Hacettepe universitesi onkoloji bölümünde bir sene tedavi görmesine rağmen bir sonuç alamadık bazen aşırı büyüyüp kanama yapıyor ve bizleri korkutuyor bu konu hakkında bize yardımcı olabilir misiniz şimdiden ilginiz icin tesekkur ederim serdar telli. Kırıkkale,/merkez 05413456752

faruk gür
7 Eylül 2016

slm hocam

Mine
17 Nisan 2017

Mrbalar dr bey oğlumun elinde kılcal damarlar var kırmızı renkte acaba büyüyüp buyumedigini nasil anlariz

fatma
8 Eylül 2017

10 günlük bebeğimin yanağında 1 cm çapında yuvarlak şişik siyah damar yumağı var bunun tedavisi varmıdır sizdeki görsellere pek benzetemedim bana nasıl yardımcı olabilirsiniz ?

duygu
8 Şubat 2018

hocam iyi günler 8 yaşında oğlum var sol gözünün üst kısmında doğuştan gelen bir hemanjiom var büyüklük oranı çok fazla değil ama tedavi edilmesini istiyorum ileri hayatında görsel açıdan istemeyebilir . tedavisi nasıl oluyor ?

hülya
9 Şubat 2018

hocam merhaba benim sağ bacağımda ufak damar beni var beni rahatsız ediyor aldırmak istiyorum nasıl tedavi sistemi öğrenebilir miyim ?

gülay
9 Şubat 2018

Hocam iyi günler
Bebegimin kolunda damar yumaklanması olduğunu söylediler. Psikolojimiz bozuldu. Dideral kullanmaya başladık. Bi zararı olurmu dideralin kalbe zararı olduğunu okuduk. Bizi bilgilendirirmisiniz.

aslı
12 Şubat 2018

hocam kardeşimin sırtında bi tane damar beni var aldırırsak herhangi bir zarar olur mu ?

merhabalar.herhangi bir sıkıntı oluşturmaz.

irem
16 Şubat 2018

hocam benim vücudumda minik minik kırmızı benler var. normal benin kırmızı olanı. büyümüyorlar ama beni rahatsız ediyor. bunların tedavisi nasıl yapılır
merhabalar.benleriniz radyofrekans buharlaştırma yöntemi ile alıyoruz

sultan
27 Şubat 2018

hocam üç aylık kızımda hemanjiom var. karaciğerde olup olmadığına bakılması gerekiyormuş nasıl bir yöntem izlememiz gerekir. yardımcı olur musunuz

mehmet
28 Şubat 2018

hocam 2 buçuk aylık bebeğim var göğüs bölgesinde damar beni var ilk doğdundan bu yana biraz büyüme yaptı çok küçük olduğu için herhangi bir tedavi yapılır.

güler
17 Mart 2018

hocam 1 buçuk yaşında oğlumda hemanjiom var. sizin yaptığınız en etkili yöntem köpük tedavisi mi. yoksa hemanjiomun durumuna göre değişiyor mu

feyza
27 Mart 2018

merhaba 10 aylık bebeğimin göbeğinde küçük damar beni var aldırmadığımız zaman büyüme yada zararı olur mu

bahadır
29 Mart 2018

hocam göbeğimde damar beni var tedavisi nasıl oluyor nasıl alıyorsunuz?
radyofrekans buuharlaştırma yöntemi ile alınıyor

bengü
30 Mart 2018

hocam merhaba karnımda damar beni var aldırsam bi zararı olur mu
merhabalar.herhangi bir zararı olmaz.kliniğimizde yapılmakta tedavisi

gülay
11 Nisan 2018

hocam merhaba sırtımda mercimek büyüklüğünde damar beni var aldırmak istiyorum rahatsız olmaya başladım herhangi bir zararı olur mu ?
merhabalar.kliniğimizde her türlü beni alıyoruz.herhangi bir zararı olacağını düşünmüyorum.muayene olduktan sonra alabiliriz.