Hemanjiom

Damar beniHani bazen çocukların yüz ve diğer vücut hatlarında görüpte 2. defa bakmaya korktuğunuz bir hastalık Damar Beni hekimler arasında hemanjiom olarak bilinen bir vakadır. Aslında hepimizin yakından tanıdığı bir çoğunuzun vücudanda olan benlerden başkası değildir. Fakat onu böylesine farklı ve tehlikeli kılan ise büyüme riski taşıması, ve portakal büyüklüğüne ulaşabilmesidir. Yüz bölgesinde ortaya çıkan damar beni bebeğin gözlerini kapatmasına kör olmasına neden olabilmektedir.

Damar Beni Kimlerde Görülür?
Yeni doğan tüm bebeklerde hemanjiom riski bulunur. Anne babalar bu sorunu aklından çıkarmayıp çocuklarını gözlem altında tutmalı vücudunun her yerine bakmalıdır. Damar bulunan her yerde görülme riski olan hemanjiomlar öyleki karaciğerde bile olup onu ancak görüntüleme cihazları ile teşhisi mümkündür.

Anne Babalar Hemanjiom’u Tanımalı
Aslında korkmanıza bir sebep yok bilinçli bir şekilde takip etmeniz yeterlidir. Küçük bir şekilde ortaya çıkan damar beni ilk etapta takibe alınmalıdır. Çünkü 6 yaşına kadar kendiliğinden kaybolabilir, büyümeden öylece kalabilir yada tehlikeli olan ise büyüme eğilimi sürecine girebilir.

Hemanjiom Büyüme Eğilimi Gösterirse
Doğumdan sonra kaybolan damar beni herhangi bir şekilde tedavi vs gerektirmez. Fakat kaybolmayan ve büyüme eğilimine girenler içinse çok geç kalmadan korkup panik yapmadan tedavi sürecine başlamanız gerekir. Tedavisi mümkün olup her yerde yapan bulmanız biraz zordur. Biz idea klinik hemanjiom merkezi olarak tüm damar beni vakalarında hizmetinizdeyiz.

https://www.ideaklinik.com/hemanjiom-damar-beni.html

https://www.hemanjiomtedavisi.com

http://www.damarbeni.com

Bebeklerde Damar Beni için 5 yorum yapılmış


cengiz
28 Aralık 2014

Meraba 2 yaşında oğlum var doğduğunda yüzünde hiç bişey yoktu iki aylıkken yanağında kırmızı bi ben oluştu şuan mercimek kadar oldu damar beni denildi bunun tedavisi var mı resimlerini göndersem yardimci olur musunuz

admin
12 Şubat 2015

Merhaba tabiki Idea klinikleri Şişli kliniğimizde tedavisi yapılmaktadır. Ücretsiz muayene için 0212 246 10 04 arayınız.

necla
5 Haziran 2015

merhaba 5 yaşında olum var boynunun sol tarafında küçük kırmızı bir ben vardı birden büyüme yaptı kendiside fark edince sürekli eliyle oynuyor ne yapmam gerekiyor

admin
20 Temmuz 2015

Necla hanım merhaba bu konuyla ilgili Şişli kliniğimizi 0212 246 10 04 nolu telefondan arayınız.

Binnur
2 Haziran 2016

Benimde torunumun Sol karın boşluğunda kolunda ve ayak parmağında beni var bize sanki büzülmüş gibi geldi büyürmü yada ne yapmamız gerekir aytinlatrsaniz sevinirim


WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz

yeni