Bizim uygulamasını uzun yıllar önce son verdiğimiz varis ameliyatı ile tedavi yöntemlerini bilmenizi isterim. Aşağıda en çok uygulanan 4 farklı varis ameliyatı türü anlatılmaktadır.

Varis Ameliyatı

Pake Eksizyonu
Varis ameliyatları arasında sanırım en masumları olup, diğerleri gibi insanı bin pişman eden yöntemlerin en hafifidir. Varisli damarları bağlantı noktalarından bağlama, ve aynı zamanda kesme gibi işlemlerle yapılan bu yöntem halen uygulanan yöntemler arasındadır. Ameliyat sonrası hasta bandaj yada varis çorabı kullanır.

Stripping Venoktomi
Bu yöntem ise çok farklı bir sistem geliştirmiş. Damar genişlemesinin başlıca noktası olan kasıklardan sokulan bir tel bacak kısmından çıkarılarak asılmaya başlanır. Bu şekilde varisli damar vücuttan ayrılır.

Hook Venektomi
Bir kanca geliştirilmiş ve o kancanın adı (Hook) nerdeyse ameliyatın ismi olmuş, küçük bir parça yardımı ile yapılan Hook Venektomi ameliyatı 0,5cm alanda yapılan kesikten varisli damar çıkarılır.

Kapakcık Onarımı
Bildiğiniz gibi varis hastalığı, diz ile bacaklar arasında olup, kirli kanı geri kaçırtmamakla vazifelendirilmiş olan kapakcıkların bozulması ile ortaya çıkar. Kapakcık onarımı ameliyatı ise o bozulan kapakcıkları onarmayı denemiş lakin başarılı olamamıştır. Çok fazla başarısız sonuç ve tekrarlama riski görülmüştür.

Ameliyatla Tedavi Yöntemleri için 11 yorum yapılmış


Anonim
27 Mayıs 2015

amaliyat sonrasi kpmpikasyon olusurmu bacgimi kaybetmekten korkuyorum

admin
20 Temmuz 2015

Idea klinikleri varis ameliyatı uygulamamaktadır. Ameliyatsız tedavi sonrası işinize, okulunuza dönersiniz. Hiç bir sorun olmaz.

mehmet
31 Ağustos 2018

hocam diz agrısı varistan olabilir mi? varisim var ama dizlrimda çok agrıyor…

Asistan
14 Eylül 2018

merhaba
bunun neden kaynaklı olduğunu muayene etmeden teşhis etmek zor malesef dilerseniz bize ulaşın yardımcı olabiliriz 02163570003

ışıl
3 Eylül 2018

hocam varis ameliyati nasıl olur ne kadar süre iyileşebilirim çünkü çalışyorum ?

merhaba.biz ameliyatsız varis tedavisi yapıyoruz.gündelik hayatınıza devam ediyorsunuz. isterseniz 01263570002 -03 numaralardan bilgi alabilirsiniz

osman
21 Eylül 2018

merhaba hocam hangi hastalarınıza varis ameliyatı öneriyorsunuz

merhaba hiç bir hastamıza ameliyat önermiyorum.ameliyatsız varis tedavsi de mümkündür.daha detaylı bilgi almak veya ücretsiz muayeneden faydalanmak için 02163570002-03 numaralardan bilgi alabilirsiniz.

gülcan
1 Ekim 2018

merhaba hocam izmit ‘de yaşıyorum . 5 yıl önce varis ameliyatı oldum.varis şikayetlerim geçmedi . Varis ameliyatı olan hastalarınıza köpük tedavisi yapıyormusunuz ?
merhaba..
evet ameliyat olan hastalarımıza köpük tedavisi yapıyoruz.dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler..

ecrin
3 Ekim 2018

merhaba hocam dedemin bacaklarında varis şikayeti var .İlerlemiş şekilde ve yaralar oluştu . Tedaviye başlamadan önce yaraların iyileşmesi mi gerekiyor ?nasıl iyileşebilir varis yaraları ?

merhaba.tedavi olmadan yaralar iyileşmez.fazla geç kalmadan tedaviye başlanılmalıdır.
dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler..

aysel
8 Ekim 2018

merhaba hocam 4 aylık hamileyim varis şikayetlerim var .Daha önceden varis sorunları yaşıyordum .Gebelikle birlikte şikayetlerim artmaya başladı .Tedavi olabilir miyim ? gebeliğin bitmesini mi beklemeliyim ?

Asistan
8 Ekim 2018

merhaba aysel hanım hamileyken varis tedavisi yapmıyoruz emzirme dönemi geçtikten sonra gelip tedavi olabilirsiniz detaylı bilgi almak isterseniz 02163570002 nolu hattımızı arayabilirsiniz

derya
14 Kasım 2018

merhaba hocam varis tedavisi olduktan sonra tekrarlama olasılığı var mı dır ?
merhaba.tedavi yapılan varislerde tekrarlama olmaz.risk faktörlerine göre ilerleyen günlerde başka yerlerde çıkma ihtimali tabiki olabilir.dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler


WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz

yeni